Barzani Yardım Vakfı’ndan önemli proje: Yetim çocuklara 4 milyon dolar yardım dağıtıyor

Barzani Yardım Vakfı'ndan önemli proje: Yetim çocuklara 4 milyon dolar yardım dağıtıyor

Barzani Yardım Vakfı (BCF), k yetimlere 4 milyon dolardan fazla yardım dağıtacak.

Barzani Yardım Örgütü başkanı Musa Ahmed, vakıf olarak yetim çocuklara yardım dağıtacaklarını duyurdu. Ahmet şunları söyledi: “Barzani Yardım Örgütü’nün Emirlik Kızılay’ı ile ortak proje gerçekleştirdi. Kapsamlı, eğitici ve kaliteli bir proje olan bu projeden önemli sayıda yetimin faydalanması sağlanacak.”

Musa Ahmed, “Yurtiçi ve uluslararası düzeyde hayır işleri ve projeler üzerine araştırmalar yapan araştırma merkezleri var ve bu da proje bunlardan faydalanılarak gerçekleştirildi.” dedi.

Ayrıca şunları söyledi: “Bu projeden yararlanan çocukların okuma devam etmesi de hedefleniyor. Bu da babasını bir felakette kaybeden çocukların okuldan ayrılma sayısını düşürecek”

Barzani Yardım Kuruluşu Başkanı şunları söyledi: “Proje önümüzdeki günlerde Halepçe, Süleymani, Germiyan, Kerkük, Erbil, Soran, Zaxo, Duhok, Şengal, Musul, Anbar ve Bağdat şehirlerinde başlayacak. Ayrıca bu proje Efrin’i de kapsayacak   ve 108 çocuk faydalanacak.”

Ahmed dağıtılacak yardımlar hakkında ise şu bilgileri verdi: “Barzani Yardım Örgütü’nün Emirlik Kızılay’ı ile ortak projesinin yararlanacakların sayısı 11.775 çocuktur. Bu dönemde kendilerine 3 milyon 551 bin 425 dolar dağıtılacak. Ayrıca 1 milyon 23 bin 720 doların dağıtılacağı Kürdistan projesinden 3 bin 470 kişi yararlanacak. Projeden toplamda 15.245 çocuk faydalanıyor.”

Musa Ahmed, şöyle konuştu: “Erbil’de 3 bin 568, Dihok’ta 2 bin 733, Süleymaniye’de 1882, Kerkük’te 1504, Germiyan’da 1734, Halepçe’de 160, Ninova’da 231, yardım kapsamında yaralanacak. Anbar, Bağda ve Tikrit’teki 408 çocukta bundan faydalanıyor.”

Diğer Haberler