Darka Mazi, Rojava’da muhalif büroları yakan  Ciwanen Şoreşger üyesinin kimliklerini açıklıyor

Darka Mazi, Rojava’da muhalif büroları yakan  Ciwanen Şoreşger üyesinin kimliklerini açıklıyor ENKS; PDK-S, Rojava KCK

PKK’nin Rojava’daki yapısı PYD-TEW DEM gibi örgütlerin öncülüğünde Rojava’yı Kürtsüzleştirmek, tek tipleştirmek ve muhaliflere biat ettirme siyaseti devam ediyor. Bu siyasetin en önemli tetikçi yapısı ise Ciwanen Şoreşger adlı gençlik yapılanması. Gençlerin birer mafya tetikçisi gibi yetiştirilip sağa sola saldırtıldığı bu yapı Kandil’deki KCK yönetimine bağlı olarak çalışıyor. Hem PYD’nin kendi içinde hem de dışında herkese göz dağı veriyor. Ciwanen Şoreşger içinde bazı kişiler direk PKK kadrosu iken bazı kişiler ise sadece yerel çalışandır.

Darka Mazi örgütün özellikle de Rojava’nın eski yapısı olan PDK-S’yi siyaset dışı bırakmak ve biat ettirmek için bürolarını yakma, eylemlerine saldırı gibi pek çok işte kullanıldığı biliniyor. Özellikle Mart ayından bu yana PYD halktaki yönetime karşı olan hoşnutsuzluğu manipüle etmek için içte muhaliflere saldırı daha da arttırdı. Bürolara saldırıp yağmalayan, Kürdistan bayrağı yakan bu çete gurubunun eylemleri ise PKK’nin alandaki yönetimleri tarafından organize ediliyor.

Haseki, Kobani, Girke Lege, Tirbesi, Qamişlo gibi kentlerde yapılan bu eylemlerde çoğu Kuzey Kürdistanlı olan ve PKK kadrosu olan isimler yer alıyor.

Darka Mazi, Rojava Kürdistan’ındaki kaynaklarına dayanarak bu saldırılarda yer alan “Devrimci Gençlik-Ciwanen Şoreşger ” denen hareketinin üyeleri hakkında bazı bilgiler edindi. Şu ana değin “yaptığmız yanımıza kar kalır,  nasılsa kimse bize karışamaz”  düşüncesi ile gittikçe pervasızlaşan ve yapıya karşı kamuoyunda duyarlılık yaratma için bu çetevari saldırıları yapanlardan bir bölümünün resimlerini ve kimliklerini yayınlıyoruz.  Bunlar elbetteki tetikçilerdir. Arkalarında PKK’nin 30 yıllık kadroları Zaxo Zagros (Fawza Yousif^) Aldar Xalil, Mizgin Derik gibi isimler vardır.

1- Delil Ararat, 30 yaşında, aslen Kuzey Kürdistan-Amed doğumlu olan bu kişi PKK kadrosu ve  ve Derik’te ikamet ediyor.

2- Xeyri, Aslen Kuzey Kürdistanlı olan 35 yaşındaki Hayri’de PKK kadrosu ve  Kobani’deki Ciwanen Şoreşger adlı yapının sorumlusu.

3-  Halil Kobani, kendisi de Kobanili olan ve Mazlum Abdi’nin de akrabası olan bu kişi çocukların savaşçı olarak toplanmasından sorumlu isim ve alandaki Ciwanen Şoreşger adlı yapının  koordinasyonunda yer alıyor.

3- Egid Ehmed, Kobanili ve Eğitim komitesinin sorumlusu.

4-  Silva Can: Aslen Kuzey Kürdistanlı olan Silva Ciwanen Şoreşger içindeki kadın yapılanmasının sorumlusu.

5- Ahmed Derweş, Kobanili ve  spor komitesi üyesi fakat Mezlum Ebdi’ye yakınlığından dolayı önemli bir konumu var.

6- Xunav Amûdê kod adlı Camîle Abdulhelîm Memê, Rojavalı ve PKK kadrosu Alandaki, Ciwanen Şoreşger’in kadın çalışmaları koordinasyonunda yer alıyor.

7- Ruken Afrin kod adlı Zinawe Abdulhenan Mihemed, Afrinli, PKK kadrosu ve genç kadın çalışmalarında yer alıyor.

8-Sakîna Cansis kod adlı Fatma Ali Hisên, Rakkalı, PKK üyesi ve “Devrimci Gençlik” hareketinin üyesi.

9-Mezlum Kobani kod adlı Murad Çeleng Murad, Rojava Kürdistanı’nda ikamet eden, PKK kadrosudur.

10- Dilgeş Kobani kod adlı Mihemed Şahin, Rojava’lı PKK üyesi ve “Devrimci Gençlik” hareketinin üyesidir.

11-Ararat Kobani kod adlı İmad Yehya Ali, Rojava Kürdistanı’nda ikamet eden, PKK üyesi

12-Haqî Şükri Şeyh Demir, Rojavalı , PKK kadrosu

13- Şoresh Êlecax kod adlı Mihemed Khalil Salih, Rojavalı

Diğer Haberler