İran: Kürtçe şarkı söyleyen Xorasanlı sanatçı ve klip çekiminde yer alan 4 kişi tutuklandı, çekim yapan stüdyo kapatıldı

İran: Kürtçe şarkı söyleyen Xorasanlı sanatçı ve klip çekiminde yer alan 4 kişi tutuklandı, çekim yapan stüdyo kapatıldı

İran devletine bağlı güvenlik güçleri, Kürt bir sanatçının Kürtçe müzik videosu yayınlamasının ardından sanatçıyı ve müzik videosunda rol alan 4 kişiyi tutukladı.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde Horasan’da Kürtçe bir videonun yayılması üzerine Ali Karimi isimli şarkıcı ve sanatçıyla birlikte videoda rol alan 4 kişi gözaltına alındı. Yarı amatör bir ses sanatçısı olan Ali Karimi Kürtçe olan klibi Welat adını taşıyor. İçinde çocukların ve yaşlıların da olduğu klip ülke özlemini ve Kürtlerin Xorasonlıların kahramanlığını içeren sözlere sahip.

Amatör ve yerel bir sanatçı olmasına rağmen Ali Karimi’nin ülke vurgusu yapan klibi İran’ın tepkisini çekti ve oyuncuların tutuklanması yanı sıra çekimi yapan stüdyoda kapatıldı.

Sanatçı Ali Kerim’inin yanısıra stüdyonun yöneticisi Hasan Teqizadeh, yapımcılar Ali Dilferaz ve Hussain ile kameraman Celal Baratzadeh, İran güvenlik güçleri tarafından tutuklandı.

Şu ana değin tutuklular hakkında bir bilgi bulunmuyor.

 

Diğer Haberler