Zerevani Peşmerge Komutanlığı, Shaar Pres adlı medya gurubunun provaktif haberine cevap verdi

Zerevani Peşmerge Komutanlığı, Shaar Pres adlı medya gurubunun provaktif haberine cevap verdi

Zerevani Peşmerge Komutanlığı, kuvvetlerine “PKK’ye karşı harekete geçme talimatı verildiği” yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirterek, paylaşılan belgelerin sahte olduğunu bildirdi.

Dün Süleyaminye’de yayın yapan Shaar Pres adlı medya organı bazı belgeler yayınlayarak, Zeravani Peşmerge komutanlığının PKK’ye karşı harekete geçmek için güçlerine talimat gönderdiğini duyurdu. Haber kısa zaman içinde yine Süleymaniye Merkezli medya ile PKK’nin TV ve  medyasında dağıtıldı. Fakat Zeravani güçleri bir açıklama yaparak konuyu provake etmek isteyen her iki çevrenin provakatif girişimini engelledi.

Komutanlıktan yapılan açıklamada, Zerevani Peşmerge kuvvetlerine “PKK’ye karşı harekete geçme talimatı verildiği” yönünde sosyal medyada paylaşılan belgelerin asılsız olduğu vurgulandı.

“Bugün sosyal medya mecralarında güya komutanlığımız altındaki birliklere PKK’ye karşı harekete geçme talimatı verildiği yönünde paylaşılan haber ve belgeler sahte ve gerçekten uzaktır.” denilen açıklamada, “Kamuoyuna bu belgenin sahte olduğunu belirtiyor, haberin içeriğini de reddediyoruz.” ifadesi yer aldı.

Açıklamada, “Tam da bu zamanda bu tür sahte haberlerin servis edilmesini bir kaç gün hasımlar tarafından Erbil’de düzenlenen füze saldırı ve çarpıtma kampanyasının devamı olarak görüyoruz.” denildi.

Zervani güçlerinin provakosyunu deşifre eden bu mesajından sonra Shaar Pres haberini sildi. Fakat PKK medyası haber yayına hazırlanana değin olaya ilişkin haberi servis etmeye devam ediyor.

Diğer Haberler