Kürdistan Peşmerge karargahına 2 SİHA ile saldırı düzenlendi

Kürdistan Peşmerge karargahına 2 SİHA ile saldırı düzenlendi

Kürdistan Bölgesi Hükümet Sözcüsü Peşawa Hewramani, dün gece saatlerinde 2 silahlı insansız hava aracıyla (SİHA) Kürdistan Peşmerge karargahına saldırı düzenlendiğini bildirdi.

Peşawa Hewramani, bugün yayımladığı yazılı bildiride, “Dün gece saat 23.45’te 2 SİHA ile Pirmam-Erbil sınırındaki Kürdistan Peşmerge karargahına saldırı düzenlendi.” bilgisine yer verdi.

Saldırıda can kaybı yaşanmadığını ancak maddi hasarın oluştuğunu belirten Hewramani, saldırının yasadışı silahlı güçler tarafından gerçekleştirildiği vurgulayarak, saldırının “tehlikeli” olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Söz konusu saldırıdan federal hükümeti sorumlu tutuklarının altını çizen Hewramani, “Yasa dışı gruplar federal hükümet tarafından finanse ediliyor ve silahlandırılıyor, Irak hükümetinin önünde hareket ediyor, silah, füze ve insansız hava aracı taşıyor, resmi ve askeri kurumlara terör saldırıları gerçekleştiriyorlar.” dedi.

Saldırıya karşı Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani’ye sessiz kalmaması yönünde çağrı yapan Sözcü Hewramani, “Tüm dost ve tarafları bu terör saldırısına sessiz kalmamaya ve uygun göreceğimiz her türlü tepki konusunda bize destek olmaya çağırıyoruz.” dedi.

Diğer Haberler