PDK yöneticisi Hurşid: Kerkük yönetimini  Kürdistani bir yönetim haline getirmek istiyoruz

PDK yöneticisi Hurşid: Kerkük yönetimini  Kürdistani bir yönetim haline getirmek istiyoruz

PDK’nın Kerkük-Germiyan teşkilatı danışman Dr. Mihemet Hurşid Kerkük’te yapmak isteklerini ve amaçlarını anlattı. Hurşit,  biz milli birliğe inanıyoruz, PDK’nın hedefi birlik ve karşılıklı kabullenme- ortaklaşmadır. Kentte herkesi kapsayan, her tarafı temsil eden bir yönetim kurmaya çalışıyoruz.

PDK’nın Kerkük-Germiyan teşkilatı danışmanı Dr. Mihemed Hurşid, Kerkük’teki KDP’nin talepleri ve amaçları ile  ilgili olarak medyaya konuştu, şunları söyledi: “KDP’nin mesajı ve talebi,  karşılıklı anlayışa dayanan, KDP organize bir partidir ve üyeleri ve destekçileri ile de diyaloğu karşılıklı anlayış, mütezavilir ve öz veri üzerinedir. Son dönemde de xehit ailelerine, şahsiyetlere ve bir bütün halka yaptığımız ziyaretlerde çok sıcak karşılandık. Gördük ki halk, partisine, partinin pratiine  liderine ve Barzani’nin yöntemine saygı duyuyor ve parti içinde huzur ve güven buluyor.

Hurşit ayrıca şunları söyledi: Propaganda süresi sona erene değin çalışmalarımız devam edecek. Burada PDK’nın iki görevi var; partinin birinci görevi sandalyeleri kazanmaya çalışmak, ikincisi Kürdistanlıları sandık başına gitmeye teşvik etmeliyiz ki Kürdistan’daki sandalyelerin çoğunluğunu kazanabilelim.

Dr. Mihemed Hurşid, şunları söyledi: “Kerkük yönetiminin Kürdistani bir  yönetim haline getirilmesi için çalışıyoruz. Diğer milletlerin hak ve haklarına olan inancımız gereği tek kabulümüz vardır. Onlarla barış içinde yaşamaya çalışıyoruz. Bu şehirde böyle bir yönetimin artık her tarafı temsil etmeye başlaması, her tarafın kendini bu işin içinde görmesi ve kimsenin geride kalmaması gerekiyor.

Diğer Haberler