Nuri Maliki’den Hamas’a destek: Saygı ve gururla takip ediyoruz!

Nuri Maliki'den Hamas'a destek: Saygı ve gururla takip ediyoruz!

Irak Eski Başbakanı Nuri el-Maliki, Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının İsrail’e karşı başlattığı kapsamlı operasyonlara ilişkin destek mesajı yayımlayarak, “İslam ve Arap ülkelerini Filistin halkının yanında durmaya ve onların topraklarının Siyonist terörden kurtarılması talebini desteklemeye çağırıyoruz” dedi.

Irak Kanun Devleti Koalisyonu lideri ve eski Başbakan Nuri el-Maliki Hamas’ın İsrail’e yönelik roket ve havan saldırılarına ilişkin destek mesajı yayımladı.

X üzerinde sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan Maliki, “İzzeddin el-Kassam güçlerinin ve kardeşlerimizin Siyonist işgaline karşı yürüttüğü cesur ve başarılı saldırı planını saygı ve gururla takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Maliki, İsrail’in böylesi kapsamlı bir ‘saldırıyı’ beklemediklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bu kutlu ve nitelikli operasyon, işgalci güçlerinin ve saldırgan hükümetinin akıl ve yeteneğinin ötesinde bir operasyondu. Binlerce roket fırlatıldı ve çok sayıda Filistinli mücahit (İsrail’in) derinliklerine sızdı. Operasyonda işgal ordusunun üslerinden biri kontrol altına alınıp çok sayıda askerleri de esir alındı.

Bugün uygulamaya konulan bu planı, cesareti ve yiğitliği beklemedikleri için Siyonist güçleri panik durumuyla karşı karşıya kaldı.

Filistinli kardeşlerimizi bu eşsiz operasyonlarından (Mescid-i Aksa Tufanı) dolayı kutluyor, işgal altındaki toprakların içindeki ve dışındaki tüm direniş gruplarının bu işgalci saldırılara karşı çabalarının birleştirilmesini umuyoruz.

Bu vesileyle İslam ve Arap ülkelerini Filistin halkının yanında durmaya ve onların topraklarının Siyonist terörden kurtarılması talebini desteklemeye çağırıyoruz.

Diğer Haberler