Başkan Barzani: Kerkük’teki şovenist saldırıda yaralanan ve şehit düşenlerin aileleri ile bir araya geldi

Başkan Barzani: Kerkük'teki şovenist saldırıda yaralanan ve şehit düşenlerin aileleri ile bir araya geldi
Başkan Barzani, Kerkük’teki şovenist saldırıda  şehit düşen ve yaralananların aileleriyle bir araya geldi.
Şehit ve yaralı ailelerinin acılarını paylaşan Başkan Barzani, “Azizlerimizin  kanı boşuna akmadı, sorumluların yargılanması gerekir” dedi.
Başkan Barzani, şehitlerin akan kanı ve tepkilerin ortaya koyulmasının Kürtlerin yaşamsal ve bilinçli bir millet olduğu mesajı olduğunu belirterek, Kerkük’te Kürtlere yapılan zulüm ve baskının sonlandırılması gerektiğini vurguladı.
Şehit ailelerine kentteki durumun Kerkük’ün kimliğinden vazgeçecekleri anlamına gelmediğini ifade eden Barzani, “Çünkü Kerkük her Kürt bireyi için büyük semboldür” ifadelerini kullandı
Kerkük’ün herkes için birlikte yaşam ve kardeşlik kenti olması gerektiğini dile getiren Başkan Barzani, yaşanan olayların şiddetin bir çözüm olmadığı gerçeğini ortaya çıkardığını ve çözüm için akıl ve mantık dilinin kullanılması gerektiğini belirtti.
Kerküklü Kürtlerin yaşadıkları acıları derinden hissettiğini belirten Başkan Barzani, bileşenler arasında siyasi çelişkileri etnik çatışmaya dönüştürmeye çalışan  sorumsuzların girişimlerinin başarıya ulaşmayacağını da sözlerine ekledi.

Diğer Haberler