Başkan Barzani bütçe konusun değerlendirdi: Bölgenin istikrarını bozmak isteyenlere izin vermeyeceğiz

Başkan Barzani bütçe konusun değerlendirdi: Bölgenin istikrarını bozmak isteyenlere izin vermeyeceğiz

Başbakan Barzani, Bakanlar Kurulu’nun maaşların kredi olarak gönderilmesine yönelik kararının ardından yaptığı açıklamada, “Allah’a ve halkımızın güçlü iradesine güvenerek, halkın haklarını savunabildik ve vatandaşların maaşlarının karşılanması konusunda Sayın Muhammed Sudani ile uygun bir anlaşmaya vardık.Devletine olan güvenini kaybetmeyen dirençli vatandaşların sabrı sayesinde.” ifadesinde bulundu.

“Engellerin aşılmasında verdiği destek ve yol göstericiliğinden dolayı Sayın Başkan Barzani’ye teşekkür ederiz.” Diyen Başbakan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Kürdistan Bölgesi Başkanına, Irak Hükümeti ile müzakere sürecini destekleme ve başarılı kılma konusundaki desteği ve rolü için teşekkür ederiz.

 Desteklerinden dolayı Irak hükümetteki siyasi partilere teşekkür ederiz.

Kürdistan siyasi partilerine ve Irak Meclisindeki Kürt gruplarına, Kürdistan Bölgesi’ndeki maaşlı çalışanların haklarının güvence altına alınmasına verdikleri destek ve fikir birliği için teşekkür ederiz.

Bu zor görevi sorumluluk duygusuyla başardıkları için Kürdistan Bölgesi heyetine teşekkür ederiz.

Allah’ın desteğiyle aziz vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz ve Kürdistan Bölgesi’nin istikrarını bozmaya yönelik kısır girişimlere izin vermeyeceğiz.”

Diğer Haberler