BAE basını Başbakan Mesrur Barzani’nin ziyaretine geniş yer ayırdı

BAE basını Başbakan Mesrur Barzani’nin BAE ziyaretini ve Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan’la görüşmesini manşete taşıyarak ziyarete geniş bir yer ayırdı.. K24'ün derlediği habere göre, El Xelic gazetesi görüşmeyi manşete taşıyarak, görüşmede Kürdistan Bölgesi, Irak ve BAE ilişkilerinin ele alındığını ve ikili işbirliğinin geliştirilmesine vurgu yapıldığı belirtildi. El Beyan gazetesi de görüşmeyi manşetten gördü ve görüşmede birçok konunun ele alındığını ifade etti. İttihadi gazetesinin internet sitesinde manşetten verilen görüşmenin önemine değinildi. Gazeteye göre her alanda işbirliğinin geliştirilmesinin ele alındığı görüşmede liderlerin ortak meselelerde fikir alışverişinde bulunduğu kaydedildi. Başbakan Mesrur Barzani, dün BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile bir araya gelmişti. BAE ve Kürdistan Bölgesi arasındaki dostane ilişkileri daha da geliştirme vurgusu yapılan görüşmede, taraflar arasındaki işbirliği ve dayanışmanın geliştirilmesinin öneminin altı çizilmişti.
BAE basını Başbakan Mesrur Barzani’nin BAE ziyaretini ve Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan’la görüşmesini manşete taşıyarak ziyarete geniş bir yer ayırdı..
K24’ün derlediği habere göre, El Xelic gazetesi görüşmeyi manşete taşıyarak, görüşmede Kürdistan Bölgesi, Irak ve BAE ilişkilerinin ele alındığını ve ikili  işbirliğinin geliştirilmesine vurgu yapıldığı belirtildi.
El Beyan gazetesi de görüşmeyi manşetten gördü ve görüşmede birçok konunun ele alındığını ifade etti.
İttihadi gazetesinin internet sitesinde manşetten verilen görüşmenin önemine değinildi.
Gazeteye göre her alanda işbirliğinin geliştirilmesinin ele alındığı görüşmede liderlerin ortak meselelerde fikir alışverişinde bulunduğu kaydedildi.
Başbakan Mesrur Barzani, dün BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile bir araya gelmişti.
BAE ve Kürdistan Bölgesi arasındaki dostane ilişkileri daha da geliştirme vurgusu yapılan görüşmede, taraflar arasındaki işbirliği ve dayanışmanın geliştirilmesinin öneminin altı çizilmişti.

Diğer Haberler