Barzani Onur Madalyası’na sahip Eylül ve Mayıs Devrimi Peşmergesi Mihemed Xalid Boselî Zaxo’da hayatını kaybetti

Barzani Onur Madalyası’na sahip Eylül ve Mayıs Devrimi Peşmergesi Mihemed Xalid Boselî Zaxo’da hayatını kaybetti

Zaxo Özerk İdaresi’nde bugün Barzani Onur Madalyası sahibi, Eylül ve Mayıs Devrimleri Peşmergesi Mihemed Xalid Boselî’nin hayatını kaybettiği belirtildi.

Zaxo’nun tanınmış şahsiyetlerinden Eylül ve Mayıs Devrimleri Peşmergesi, Barzani Onur Madalyası sahibi Boselî’nin bugün Zaxo’da hayatını kaybettiği kaydedildi.

Bütün hayatını vatan savunması için harcayan, bu uğurda büyük çabalar sarfeden, Eylül ve Mayıs Devrimleri Peşmergesi Mihemed Xalid Boselî, geçtiğimiz yıl hayat boyu hizmetlerinden ötürü Barzani Onur Madalyası’nı alma şerefine erişmişti.

Başkan Barzani’de Boseli için bir taziye mesajı yayınladı

Başkan Mesud Barzani hayatını kaybeden Eylül ve Mayıs Devrimi Peşmergelerinden, Barzani Onur Madalyası Sahibi Mihemed Xalid Boselî için bir taziye mesajı yayımladı.

Başkan Barzani’nin yayımladığı taziye mesajı şu şekilde:

“Esirgeyen ve Bağışlayan Yüce Allah’ın adıyla,

Büyük bir acı ve üzüntüyle Eylül ve Mayıs Devrimleri Peşmerge Kahramanlarından Mihemed Xalid Boselî’nin vefat haberini öğrendim.

Kürt halkının büyük kahramanlarından ve asla mücadeleden yorulmayan bir neferi olan Mihemed Xalid Boselî için neler söylersek az kalır. Aynı zamanda çok değerli bir şehidin de babasıydı. Bütün hayatı boyunca büyük acılar, cefalar ve üzüntüler çekmesine rağmen her zaman halkının çıkarları için mücadele etmekten asla geri durmadı.

Başta ailesi, sevenleri ve dostları olmak üzere bütün Kürt halkına başsağlığı diliyor, acılarına ortak olduğumun bilinmesini istiyorum.

Yüce Allahtan’da rahmetliyi Cennet – i Mekanına kabul buyurmasını ve sevenlerine sabırlar bahşetmesini temenni ediyorum.

Ana illa û Ana Al ya raciûn.”

Diğer Haberler