Bakan Adil açıkladı: Kürdistan Bölgesi ve Irak Hükümeti anlaşmaya çok yakın

Bakan Adil açıkladı: Kürdistan Bölgesi ve Irak Hükümeti anlaşmaya çok yakın

Kürdistan Bölgesi Hükümeti Sözcüsü Dr. Cotyar Adil basın mensuplarına yaptığı açıklamada, dünkü Kürdistan Bölgesi Bakanlar Kurulu toplantısına ilişkin, Irak Hükümeti ile anlaşmaya vardıklarını belirtti.

Hükümet sözcüsü basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu: “Dünkü bakanlar kurulu toplantısında Kürdistan Bölgesi ile Irak Hükümetleri arasında yürütülen görüşmeler değinildi ve Erbil ile Bağdat ilişkileri ele alındı. Görüşmeler aksamadan devam ediyor ve Kürdistan Bölgesi Heyeti önümüzdeki süreçlerde de Bağdat’a ziyaretler gerçekleştirecek. Bu ziyaretler ve görüşmeler Kürdistan Bölgesi halkının çıkarları doğrultusunda devam ediyor. Özellikle maaşlar konusu bu görüşmelerin en belirgin maddelerinden birisi. Zaten Kürdistan Bölgesi halkının en temel hakkı olan bütçe konusu sürekli olarak ele alınmakta. Kürdistan Bölgesi bütçesi Irak Hükümeti ile ele alınıyor ve büyük oranda anlaşma sağlanmış durumda.”

Dr. Cotyar Adil açıklamasının sonunda şu hususları dile getirdi: “Kürdistan Bölgesi Hükümeti, Irak Hükümeti ile anlaşma konusunda ısrarcı bir yaklaşıma sahip. Zaten Irak Hükümeti’nin Kürdistan Bölgesi ile anlaşmaya varmaması için hiç bir gerekçede kalmadı.”

Diğer Haberler