Mardin: Duhoklu aileyi taşıyan araçtaki dört kişi infaz edildi

Mardin: Duhoklu aileyi taşıyan araçtaki dört kişi infaz edildi

Mardin’de Irak -Duhok plakalı bir araca düzenlenen saldırı sonucu Kürdistan Bölgesi vatandaşı 4 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı.

Artuklu-Nusaybin kara yolunun Yeniköy mevkisinde Duhoklu ailenin içinde olduğu bir araca  kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce ateş açıldı.

Saldırıda cipte bulunan iki akraba aileden 4 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ağır yaralandı. Yaralı Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Rûdaw muhabiri, hayatını kaybedenlerin Duhoklu olduğunu aktardı.

Hayatını kaybedenlerin Abdullah Salih Mustafa (69) eşi Çimen Şahin Halid (75) ve kızları Hindirin Abdullah Salih (39) ile Wahide Haydar Casim (63) olduğu öğrenildi

Wahide Haydar’ın oğlu Ahmed Celaleddin İbrahim (45) de yaralandı.

Rûdaw muhabirine konuşan aile üyelerinden Dr. Faris Celaleddin İbrahim Bêzeli, annesi Wahide Haydar ile kardeşi Ahmed Celaleddin İbrahim Bêzeli’nin Diyarbakır’da doktor randevusu olduğunu söyledi.

Dr. Faris Celaleddin İbrahim, “Akşam saat 11:00 sıralarında bizimle konuştular. Bir lokantada durmuşlardı. Daha sonra bu saldırı olmuş. Araç durdurulmuş ve dışarı çıkarılarak öldürülmüşler. Diğer üç kişi olay yerinde hayatını kaybetmiş. Kardeşim ve annem de hastaneye kaldırılmış” dedi.

Saldırının neden yapıldığını bilmediğini aktaran Dr. Faris, “Annem göz doktoruna gidecekti. Kardeşim Dicle Üniversitesi’nde okumuştu. Bu olayın nasıl gerçekleştiği açığa çıkarılmalı” diye konuştu.

Rûdaw’a konuşan diğer bir kaynak da otomobilde bulunanların kafasına sıkıldığını söyledi.

Diğer Haberler