Tecrübeli Siyasetçi KSDP Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmud: Kürtler, Irak denen ülkeden bir şey beklemesinler

Tecrübeli Siyasetçi KSDP Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmud: Kürtler, Irak denen ülkeden bir şey beklemesinler

 Kürdistan Sosyalist Demokrat Partisi (KSDP) Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmud, Irak’ta yaşananlar hakkında, “Ne kanun, ne anayasa, ne örf-adet, sadece güç konuşur Irak’ta. Özellikle Kürtler adına ‘Irak’ denen bu ülkeden hiç bir beklenti içinde olmamalı” dedi.

Irak’ta yaşanan gelişmeler ve son olarak Sadr Hareketi taraftarlarının dün akşam Parlamento binasına yaptığı baskın hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yapan KSDP Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmud, “239 sandalyeli Parlamento en yüksek meşru otiriteye sahip. Göstericiler çöp tenekelerini bile Parlamentoya götürdü” dedi.

Güvenlik güçlerinin göstericilere müdahale etmemesin eleştiren Hacı Mahmud, “Irak’ta tüm silahlı kuvvetler izleyip geçiştirmekten başka bir şey yapmadı. Bu şaftı kaymış Irak’ta ne kanun, ne anayasa, ne örf-adet uygulanmıyor. Sadece güç konuşuyor. Iraklılar sadece şiddet, ölüm, yok etme dilinden anlıyor” yorumunu yaptı.

Hacı Mahmud, “Hz. Peygamberin kızı Hz. Fatıma’nın ve Hz. İmam Ali’nin evladı Hz. Hüseyin’i şehit eden, ona acımayan, ellerinde Ehli Beyt’in kanı olan Irak’lılar başka kimseye acımaz. Dolayısıyla, toplumun haklarının korunduğu demokratik bir Irak bekleyen herkes geçmişin peşinden koşmaktan başka bir şey yapamaz. Özellikle Kürtler, Irak denen ülkeden bir şey beklemesinler. Tanrı size hidayet versin” ifadelerini kullandı.

 

Diğer Haberler