Çocuk istismarını ortaya çıkardığı için hapis cezası alan gazeteci Sinan Aygül cezaevine girdi

Çocuk istismarını ortaya çıkardığı için hapis cezası alan gazeteci Sinan Aygül cezaevine girdi

2019 yılında yapmış olduğu ‘Çocuğun cinsel istismarı’ haberinden dolayı ‘Soruşturmanın gizliliğini ihlal’ iddiasıyla 10 ay hapis cezası alan ancak İstinaf Mahkemesi kararıyla cezası 5 aya indirilerek onaylanan Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül, bugün cezaevine girdi.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül, cinsel istismar davasını haberleştirdiği için aldığı cezanın İstinaf Mahkemesi tarafından onaylanmasının ardından bugün Bitlis Açık Ceza İnfaz Kurumu’na teslim oldu.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Cemiyet başkanımız ve kıymetli meslektaşımız Sinan Aygül, 2019 yılında yapmış olduğu ‘Çocuğun cinsel istismarı’ haberinden dolayı ‘Soruşturmanın gizliliğini ihlal’ iddiasıyla 10 ay hapis cezası almış ancak İstinaf Mahkemesi kararıyla 10 aylık hapis cezası 5 aya indirilerek onaylanmıştı.

Başkanımız Sinan Aygül aldığı cezanın infazı için bugün cezaevine teslim olmuştur. Başkanımızın kısa süre içinde denetimli serbestlik uygulaması kapsamında tahliye edilmesini bekliyoruz.

Ancak, Basın ve ifade özgürlüğü açısından bir utanç vesikası olarak basın tarihine geçecek bu cezanın, ‘Çocuğun Cinsel İstismarı’ gibi bir konuyu açığa çıkardığı  için verilmiş olması tüm ülke kamuoyunu derinde üzmüştür.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti ailesi olarak söylenecek bir söz olduğunu düşünmüyor, başkanımız, meslektaşımız Sinan Aygül özgürlüğüne kavuşana dek; Sadece SUSUYORUZ.

Diğer Haberler