PDK-Bakur Selahaddin Demirtaş ile yapılan görüşmeye dönük açıklama yayınladı

PDK-Bakur Selahaddin Demirtaş ile yapılan görüşmeye dönük açıklama yayınladı görüşleri savunuyor olsalar bile Kürdler arasında diyalog zeminini korumanın milletimizin geleceği bakımından önemli

PDK-Bakur Yönetim Kurulu üyelerinin Selahattin Demirtaş ile görüşmesine ilişkkin bir açıklama yayınladı. Açıklamada “uzlaşmaz görüşleri savunuyor olsalar bile Kürdler arasında diyalog zeminini korumanın milletimizin geleceği bakımından önemlidir” dendi.

Açıklamanın tam menti şöyle:

KAMUOYUNA DUYURU

Geçtiğimiz günlerde yürütme kurulu üyelerimizden Sn Hişyar Özalp ve Sn Rıdvan Dalmış partimizin bilgisi dahilinde Edirne Cezaevinde esir tutulan Sn Selahattin Demirtaş ile bir görüşme gerçekleştirmiştir. Söz konusu görüşmede Demirtaş’ın hukuki durumuna kısaca değinildikten sonra taraflar arasında Kurdistanilik ve “Türkiyelileşme” çizgileri tartışılmıştır. YK üyelerimiz görüşlerimizi karşı tarafa aktarmış, aynı şekilde Sn Demirtaş’ın temsil ettiği görüşleri kendisinden dinlemiştir.

Altını çizmek gerekir ki, söz konusu görüşme partiler arası bir görüşme olmadığı gibi, partimizin de bileşeni olduğu HEVKARİ platformuyla da bir ilgisi bulunmamaktadır.

Partimiz PDK-Bakur, uzlaşmaz görüşleri savunuyor olsalar bile Kürdler arasında diyalog zeminini korumanın milletimizin geleceği bakımından önemli olduğuna inanmaktadır.

Diğer Haberler