PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik: Sayın Dr. İsmail Beşikçi yalnız değildir

Sayın Dr. İsmail Beşikçi yalnız değildir

 Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK) Genel Başkanı Mustafa Özçelik, Kürt dostu düşünür yazar sosyolog Dr. İsmail Beşikçi’nin Kürdistan Bölgesi’nde gelişen son durumlara ilişkin ele aldığı makalesine yönelik PKK çevrelerince geliştirilen basitleştirici suçlama ve karalamalara yönelik yazılı bir açıklama yayınladı.

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik’in Sayın Dr. İsmail Beşikçi yalnız değildir başlıklı açıklaması şu şekilde:

“Son günlerde sosyal medya üzerinden Sayın Dr. İsmail BEŞİKÇI’ye yönelik kimi saldırılar meydana gelmektedir.
Her şeyden önce bu saldırıları kınadığımızı belirtmek istiyorum. Bilinmelidir ki, Sayın BEŞİKÇİ’ye saldırı, O’nun ısrarla savunduğu Kürdistani değerlere saldırıdır.
Tüm PAK yönetici ve üyeleri olarak, Kürdistani duygu ve düşüncelerimizle Dr. İsmail Beşikçi hocamızın yanındayız.
Dr. İsmail Beşikçi, Kürdistan gerçekliğini bilimsel verilerle ortaya koyan, Kürt milletinin kendi geleceğini belirleme hakkını tereddütsüz bir şekilde savunan ve bu uğurda ömrünün 17 yılını cezaevinde geçiren değerli bir Türk bilim adamıdır.
Sn. BEŞİKÇİ, Türkiye ve Kürdistan’da evrensel ölçekte ender bilim adamlarından biridir. Sayın Beşikçi’nin kimi görüş ve önerilerine yönelik eleştiri getirmek elbette ki kimi siyasetçi ve aydınların hakkıdır. Ama O‘na, emeklerine, fedakarlıklarına, fikir ve savunduğu değerlere hakaret, özünde, vicdani, insani değerlere ve Kürdistan davasının savunucularına, destekçilerine hakarettir.
Değerli bilim adamı Dr. İsmail Beşikçi’ye yönelik her türlü saldırı karşısında O’nun yanında olmak, ona saygılı olmak, milli, Kürdistani ve her şeyden önce insanî bir görevdir.
Tüm Kürt, Kürdistani partileri, siyasetçi, aydın ve akil adamları, tüm Kürdistanlı yurtseverleri sayın Dr. İsmail Beşikçi’nın yanında olmaya çağırıyoruz.”
Mustafa Özçelik
PAK Genel Başkanı
26.12.2020

Diğer Haberler