PSK Genel Başkanı: PKK bu işte. Peşmergeye saldıracak ama ‘bize saldırdılar’ diyecek

PSK Genel Başkanı: PKK bu işte. Peşmergeye saldıracak ama ‘bize saldırdılar’ diyecek Amediye, KCK; HPG; Gerilla, Rojava Kürdistan, Mesut Tek, PSK, Twitter

Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) Genel Başkanı Mesut Tek, PKK’nin Peşmerge Güçleri’ne yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

PKK son dönemlerde Kürdistan Bölgesi’nin askeri gücü Peşmerge’ye yönelik saldırılarını artırmaya başladı. PKK en son 13 Aralık’ta Duhok’un Amedi ilçesine bağlı Dêreşê köyü bölgesinde Peşmerge Güçleri’ne saldırarak bir Peşmerge’yi şehit etmişti.

Mesut Tek, son dönemdeki gelişmelere ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, PKK’nin saldırılarına tepki gösterdi.

Tek, “PKK bu işte. Peşmergeye saldıracak ama ‘bize saldırdılar’ diyeceksin. Kürdistan hükümetinin egemenliğini tanımayacak ama ‘PKK misafir değil ev sahibi’ diyeceksin. Petrol borusunu patlatıp hükümeti zarara uğratacak, sonra da halk aç diye feryat edip halkı direnişe çağıracaksın” dedi.

Diğer Haberler

PYD 9’uncu kongresinin ardından

PYD 9’uncu kongresinin ardından  Salih Müslim, Asya Abdullah Dilan Derik, Fowza Yusif, Zaxo Zagros, Aldar Xalil, PKK; abdullah Öcalan, Rimelan, Kandil, Suriye reimi,

Ciwanen Şoreşger bu kez 15 yaşındaki yetim ve öksüz kızı kaçırdı

Ciwanen Şoreşger bu kez 15 yaşındaki yetim ve öksüz kızı kaçırdı