Başbakan Barzani: Güvenliğimiz ve barışımız birinci öncelik olmaya devam edecek ve kimsenin bunu baltalamasına izin vermeyeceğiz

Güvenliğimiz ve barışımız birinci öncelik olmaya devam edecek ve kimsenin bunu baltalamasına izin vermeyeceğiz

Başbakan Mesrur Barzani, hiç kimsenin Kürdistan Bölgesi’nin güvenlik ve barış ortamını bozmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Başbakan Mesrur Barzani, Kürdistan Bölgesi’ni barış ve güvenliğinin her zaman öncelik olduğunu ifade etti.

Asayiş güçlerinin geçtiğimiz günlerde yapılması planlanan saldırıları engellemesine değinen Başbakan, “Kürdistan’da şiddet eylemlerini kışkırtmayı amaçlayan bireylerin ağlarını bozduğu için hizmetlerimizi takdir ediyorum” dedi.

Başbakan, “Güvenliğimiz ve barışımız birinci öncelik olmaya devam edecek ve kimsenin bunu baltalamasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bugün Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi, biri PKK tarafından planlanan, birden fazla saldırı hazırlığının etkili soruşturma neticesinde boşa çıkarıldığını duyurdu.

Güvenlik Konseyi’nden yapılan açıklamaya göre, Kürdistan Bölgesi asayiş güçleri, geçtiğimiz günlerde bazı provokatif saldırıları önleyerek, terör gruplarıyla ilintili çok sayıda kişiyi yakaladı.

Asayiş, polis, istihbarat ve Anti Terör biriminin düzenlediği ortak operasyonda, biri PKK tarafından planlanan iki asaldırının, son anda önlendiği belirtildi. Saldırının planlayıcılarından bazılarının Irak dışındaki kişilerle ve bazı Avrupa vatandaşlarıyla bağlantılı olduğu kaydedildi.

Terör saldırılarıyla hedeflenecek olan kişi ve tarafların bilgilendirildiği ve gerekli önlemlerin alındığı belirtilen açıklamada, Kürdistan Bölgesi’ndeki diplomat ve yabancı iş sahiplerinin güvenliğinin sağlandığı vurgulandı.

Diğer Haberler