Koalisyon sözcüsünden “Bijî Kurdistan’lı” kutlama mesajı

Koalisyon sözcüsünden "Bijî Kurdistan'lı" kutlama mesajı

 Uluslararası Koalisyon güçleriyle Kürdistan Bölgesi’nin terörle mücadele ekipleri Erbil’de düzenledikleri bir operasyonda IŞİD’in uyuyan hücresi çökertildi. Koalisyon Sözcüsü Albay Myles B. Caggins ‘Bji Kürdistan’ paylaşımıyla operasyonun başarılı geçtiğini duyurdu.

Uluslararası Koalisyon güçleriyle Kürdistan Bölgesi’nin terörle mücadele ekipleri başkent Erbil’de IŞİD’in uyuyan hücrelerine yönelik ortak operasyon yaptı.

Operasyonlar ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Myles B. Caggins, “20 Ağustos’ta Koalisyon güçlerinin desteğiyle Kürdistan’ın örnek bir ekibiyle birlikte IŞİD’in uyuyan hücrene yönelik bir operasyon başlattık” dedi.

Operasyonun mahkeme kararıyla olduğunu ifade eden Caggins, hücrede bulunanların gözaltına alındığı kaydetti.

Öte yandan Rûdaw Tv’nin haber bültenine katılan Caggins, yakalanan şahıs hakkında bilgi vermekten çekindi. Caggins, “Söz konusu terörist Erbil’in dışında bir konumda gözaltına alındı. IŞİD Erbil’in kırsalını kullanıyor, çünkü o bölgenin onlar için güvenli olduğunu düşünüyorlar “dedi.

Şahsın IŞİD içerisinde önemli bir görevi olduğunu hatırlatan Caggins, “Örgüte para, silah ve IŞİD mensuplarının geliş gidişlerini sağlamakta yardımcı oluyordu” diye konuştu.

Kürdistan Bölgesi’nin terörle mücadele ve Zeravani birimlerinin IŞİD mensuplarını arama ve yakalama konusunda çalıştıklarını söyledi.

Caggins, IŞİD mensuplarının yakalanması için Halepçe’den Kobani’ye kadar her yerde etkin mücadele edeceklerini vurguladı

Diğer Haberler