Başbakan Barzani: Bütün tarafların parti çıkarlarından uzak, ulusal görevimiz doğrultusunda hareket etmesini umuyorum

Başbakan Barzani: Bütün tarafların parti çıkarlarından uzak, ulusal görevimiz doğrultusunda hareket etmesini umuyorum

Başbakan Mesrur Barzani, görevlerinin devlet yönetimi ve sorunları çözmek olduğunu belirterek, bu süreçte bütün tarafların gerginliklerin önlenmesinde yardımcı olması gerektiğini bildirdi.

Kamuoyuna yönelik yazılı bir açıklama yayımlayan Başbakan Mesrur Barzani, “Son günlerde hükümete dahil olan ve olmayan taraflardan, birçok isimden mesaj ve mektuplar aldım. Bunlardan bazıları Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin hükümetteki bakanlıklarındandı. Bu günlerde doğruların açıklanmasına yönelik söylenmesi gerekenler söylenmiştir. Bu yüzden cevap vermeye devam etmeye gerek yoktur” ifadelerini kullandı.

Kürdistan Bölgesi vatandaşlarının bu sürece gelinmesinden rahatsızlık duyduğunu vurgulayan Başbakan, “Vatandaşlarımız, onları endişeye sevk etmeye değil, kendilerine daha fazla hizmet edilmesine layıktır” vurgusunda bulundu.

Başbakan, devamında şunları vurguladı:

“Görevimiz devlet yönetimi ve sorunları çözmektir. Bütün taraflar da gerginliklerin büyütülmesinin önüne geçilmesinde yardımcı olmalıdır. Hükümetin bileşenleri için de en doğru yol, diyalog ve görüş alışverişidir. Bakanlar Kurulu toplantıları çerçevesinde de bu mektup ve görüşlere yanıt vereceğim. Bütün tarafların parti çıkarlarından uzak, ulusal görevimiz doğrultusunda hareket etmesini umuyorum ki bu zorlu süreci birlikte atlatabilelim.”

Kaynak: Kürdistan24

Diğer Haberler