Irak Parlamento Başkanı’ndan Başkan Barzani’ye: Sorunlara el atmalısınız

Irak Parlamento Başkanı’ndan Başkan Barzani’ye: Sorunlara el atmalısınız

Başkan Barzani, Bağdat ziyareti kapsamında Irak Parlamento Başkanı Muhsin Mandalawi ile bir araya geldi. Mandalawi, Başkan Barzani’den Irak’taki sorunların çözümü konusunda sürece destek vermesini istedi.

Başkan Mesud Barzani, Bağdat ziyareti kapsamında Irak Parlamento Başkanı Muhsin Mandalawi ile görüştü.

Başkan Barzani’nin ofisinden yapılan açıklamaya göre, görüşmede Irak’taki siyasi durumun yanı sıra partiler arası ilişkiler ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

Muhsin Mandalawi, Başkan Barzani’nin Irak’taki tarihi sorumluluk ve rolünden övgüyle bahsederek mevcut sorunların çözümü konusunda yardımcı olmasını istedi.

Başkan Barzani’de tarafların çözüm konusundaki iyi niyetlerinden söz ederek diyalog ve uzlaşının sorunların çözümünün temeli olmasını temenni etti.

Toplantıda ayrıca Irak Parlamentosunun yeni başkanının belirlenmesi ile Irak’taki farklı kentlerde devam eden sorunlar görüşüldü.

Başkan Barzani resmi temaslarda bulunmak üzere dün Irak’ın başkenti Bağdat’a gitti.

Ziyareti kapsamında Başkan Barzani, Irak Başbakanı Muhammed Şiya Es-Sudani, Irak Yüksek Yargı Konseyi Başkanı Faik Zeydan ve Koordinasyon Çerçevesi liderleriyle bir araya geldi.

Başkan Barzani en son 22 Kasım 2018’de KDP’nin de desteklediği Adil Abdulmehdi hükümet kabinesinin işbaşına gelmesinin ardından Bağdat’ı ziyaret etmişti.

Diğer Haberler