Iraklı Şii milis örgütü sözcüsü: Lübnan, Hizbullah ve İsrail savaşı çıkarsa savaşa aktif katılacağız

Iraklı Şii milis örgütü sözcüsü: Lübnan, Hizbullah ve İsrail savaşı çıkarsa savaşa aktif katılacağız

Ketayib Seyid Şuhade, Irak’ın İsrail’e karşı yürütülen savaşın bir taraf olduğunu ve Lübnan Hizbullah’ı ile İsrail arasında bir savaş çıkması halinde kendilerinin de bu savaşa aktif katılacaklarını söyledi.

Ketaib Seyyid Şüheda Sözcüsü Kazım Fartusi, İsrail ile Lübnan Hizbullahı arasında yeni bir savaş olduğunu, bunun tek cepheli bir savaş olduğunu ve Irak’ın da bu savaşın bir parçası olduğunu söyledi.

Ayrıca İsrail’i saldırıların hedefi haline getirmeye devam ettiklerini, Filistin ve Lübnan’ın hizbullah’ıyla savaşta olduklarını belirterek şunları söyledi: “İsrail çılgın ve aptalca bir şey yaparsa, bu ona büyük bir mezarın inşasına yol açacak ve ” İsrail’in gömülmesini görmek için bir olalım.”

Irak’taki İslami Direniş Cephesi, Lübnan’daki Hizbullah ve Yemen’deki Husilerle iş birliği içinde bölgedeki Amerika ve İsrail’e günlük olarak saldırmaya devam ediyor. Şimdi Güney Lübnan’da İsrail ile Lübnan Hizbullahı arasında yeni bir savaş cephesi açıılması tartışması yapılırken Iraktaki şii milisler de savaşa katılmak için hazırlık yapıyorlar.

Diğer Haberler