Efrin: Türkiye’ye bağlı çeteler bir Kürt gencini katletti bir diğerini ise ağır yaraladı

Efrin: Türkiye’ye bağlı çeteler bir Kürt gencini katletti bir diğerini ise ağır yaraladı

Türkiye’ye bağlı silahlı guruplar Efrin’de iki Kürt gencini vurdu. Gençlerden biri olay yerinde hayatını kaybederken bir değeri ise ağır yaralandı.

Efrin İnsan Hakları Örgütü, 19 Haziran’da Dergir ve Coq köyleri arasındaki yolda silahlı gurupların Cemal Muhammed Gülin Ali ve Muhammed Velid Aliko adlı iki Kürt gencinin işten köylerine dönerken silahlı gurupların saldırısına uğradığını bildirdi.

Saldırıda 26 yaşındaki Cemal Muhammed Gülin Ali’nin de aldığı ağır yaralar nedeniyle dün 21 Haziran’da hastanede hayatını kaybettiğini belirtti.

Hayatını kaybeden Cemal Mihemed Gülin Ali, Mibetli ilçesinin Dargiri köyünde yaşayan evli ve 2 çocuk babası olduğu da açıklamada yer aldı.

Diğer yaralı 22 yaşındaki Muhammed Velid Aliko’nun ise halen hastanede olduğunu ve durumunun hala stabil olmadığı belirtildi.

Mart 2018’de Efrin’in Türk ordusu ve silahlı grupları tarafından işgal edilmesinden bu yana Afrin Kürtleri, silahlı gruplar tarafından sıklıkla cinayet, adam kaçırma ve işkence suçlarına maruz kaldı.

Diğer Haberler