Irak İslami Direniş cephesinden Irak’ta ki ABD  güçlerine son uyarı geldi

Irak İslami Direniş cephesinden Irak’ta ki ABD  güçlerine son uyarı geldi

Irak’taki İslami Kurtuluş Cephesi oluşum  Irak’tan Amerikan kuvvetlerinin Irak’tan çekilmesi ve o artık bu dosyanın kapatılmasını istedi.

Irak’taki İslami Direniş Cephesi olağanüstü ve özel bir toplantı düzenleyerek, Amerikan kuvvetlerinin Irak’taki misyonunu sona erdirmek amacıyla hazırlanan geçici liste hakkında görüşmelerin yaptığını açıkladı.

Açıklamada, Irak’ın egemenliği, istikrarı ve ekonomisinin sağlanması amacıyla dört ay önce hükümete verilen Amerikan kuvvetlerinin Irak topraklarından çekilmesi fırsatının tartışıldığı belirtildi.

Irak’taki İslami Direniş Cephesi, ülkede istikrar ve güvenliğin yeniden sağlanabilmesi ve tam egemenliğin elde edilebilmesi için bunun şart olduğun iddia etti.
İran yanlısı Şii İslami Direniş Cephesi Irak’taki bir çok terör saldırısının altında imzası bulunan bir örgüt. Son olarak Ürdün sınırında 3 ABD askerinin öldürülmesinden dolayı karargahları ABD tarafından hedeflenmiş ve yönetici düzeyinde kayıplar vermişti. Daha sonra İran’ın isteği ile ABD’ye karşı silahlı eylemlerini durdurduğunu açıklamıştı.

Diğer Haberler