Batman’da Mehdi Öztüzün depremi bitmedi, Öztüzün: Bu kavga sürecek açıklaması yaptı

Batman'da Mehdi Öztüzün depremi bitmedi, Öztüzün: Bu kavga sürecek açıklaması yaptı

Batman’da HÜDA PAR adayı Serkan Ramanlı ile birlikte fotoğrafı yayınladıktan sonra partisinden ihraç edilen DEM Parti Belediye Eşbaşkan Adayı Mehdi Öztüzün, “Bitmedi bu kavga sürecek” ifadelerini kullandı.

Batman’da HÜDA PAR adayı Serkan Ramanlı ile birlikte fotoğrafı yayınladıktan sonra partisinden ihraç edilen DEM Parti Belediye Eşbaşkan Adayı Mehdi Öztüzün’ün açıklama yaparak, geri adım atmayacağını söyledi. Ayrıca  ihraç edilmesi sonrası bazı mahallelere pankartlar asılarak “Mehdi Öztüzün” irademizdir sloganları yazıldı.

DEM Parti Batman İl Örgütü ve Batman Kurumlar Koordinasyonu, dün bir basın açıklaması ile Belediye Eşbaşkan Adayı olarak gösterilen Mehdi Öztüzün’ün parti tarafından ihraç edildiğini duyurdu.

Bu açıklamanın ardından Öztüzün’den dikkat çeken bir açıklama geldi.

Sosyal medya platformu X hesabından açıklama yapan Öztüzün, “Bitmedi bu kavga sürecek… Bu talan düzeni (sektörleşen siyasi yapı) yıkılıncaya dek…” ifadelerini kullandı.

Öztüzün, 12 Mart 2019 tarihindeki şu paylaşımını da alıntıladı:

“Yoksul halklarımızın çıkarları dışında hiçbir düşüncemiz olmadı. Çocuklarının ölmesini engellemeye çalıştık. Şimşekleri üzerimize çekeceğimizi biliyorduk. Beceremedik burjuva siyasetini. Yoksullar, düşman olmayın, savaşmayın demeye çalıştık. Budur suçumuz. Ceza mı? Seve seve çekeriz.

Bilen bilir bizi; arı kovanına çomak sokmaya çalıştık. Başaramadık maalesef. Yoksul halk çocukları ölürken, birileri zenginleşip mevki sahibi oluyorsa, bizim başarısızlığımızdadır. Halklarımızdan özür diliyoruz. Halkımız en iyi hakemdir…”

Diğer Haberler