Kuveyt gazetesi: İran bölgesi ülkelerini ABD’ye üslerini kullandırmaması konusunda tehdit etti

 Kuveyt gazetesi: İran bölgesi ülkelerini ABD’ye üslerini kullandırmaması konusunda tehdit etti

Ürdün’deki Amerikan kuvvetlerine ait bir üsse düzenlenen ve 3 Amerikan askerinin öldürüldüğü ve 40’a yakınının  yaralandığı saldırıların ardından Washington, İran’ı her an intikam alabilecekleri tehdidinde bulunmuş ve 2 Şubat gecesi de saldırılarına başlamıştı. Kuveyt gazetesi de İran’ın Ortadoğu’daki ülkeleri topraklarından İran’a yapılacak bir saldırı olması durumunda hedefleyecekleri hususunda tehdit ettiği öğrenildi.

Kuveyt’in El Jarida gazetesi, İran Yüksek Ulusal Güvenlik Konseyi,  İran’ın dışişleri bakanlığına özel bir mesaj gönderdi. Mesajda, “ABD askeri üslerinin bulunduğu bölgedeki tüm ülkelere gizli ve acil bir uyarı mesajı göndermesi ve topraklarındaki üsleri İran’a yapılacak bir saldırı da ABD’ye kullandırmaları halinde Tahran’ın tüm bu üslere saldırı düzenleyeceğini” iletmeleri istendi. .

Gazeteye göre, İran’ın mesajında topraklarındaki üsleri ve hava sahasını ABD saldırılarında kullandıran her gücü düşman olarak tanıyacakları, bu çerçevede her açıdan hedefleyecekleri ve bu durumdan Tahran’ın değil ABD’ye yol açan güçlerin sorumlu olduğunun iletilmesi istendi.

Diğer Haberler