Ezidilerden Kürdistan Bölgesine yapılan dron saldırına kınama

Ezidilerden Kürdistan Bölgesine karşı yapılan dron saldırısına kınama Laleş Kültür Merkezi, Ezidiler, Şengal, Irak

Duhok’taki Laleş  Kültür Merkezi Yüksek Komitesi, Kürdistan Bölgesi’ne yönelik drone saldırılarını şiddetle kınadı ve tehditlerin tehlikeli bir gelişme olduğunu söyledi. Açıklamada “Kürdistan Bölgesi’ne yönelik bu İHA saldırılarının sürdürülmesi yalnızca Irak’ın istikrar ve istikrarına zarar vermekte ve durumu daha da karmaşık hale getirmektedir. Yasadışı grupların bu terör saldırılarının tekrarı kabul edilemez ve Kürdistan Bölgesi’nin istikrarı ve istikrarının garantisi olduğundan Kürdistan Bölgesi’nin güvenlik ve istikrardır. Bu saldırılar  vatandaşların güvenliğini amaçlayan tehlikeli bir gelişmedir” ifadelerine yer verdi.

Açıklamanın devamında ise “Bu guruplar Irak’ın güvenliğini bozmak için bir tehdit haline gelmiştir, özellikle de Ezidiler bu gurupların zulmü altında inlemektedir, bu guruplar bölgenin huzur ve güvenliği için tehlike arz etmektedir” dendi.

Ezidlerin en önemli yapılarından bir olan Laleş Kültür Merkezi 30 yıldır faliyetlerine devam etmekte ve Ezidi kültürü ve dininin korumak için çalışmalar yürütmektedir.

Diğer Haberler