Kürdistan Kadınlar Birliği’nin 71. yıl dönümünde Başkan Barzani bir mesaj yayınladı

Kürdistan Kadınlar Birliği'nin 71. yıl dönümünde Başkan Barzani bir mesaj yayınladı

Başkan Mesud Barzani, Kürdistan halkının mücadelesinde, kadın haklarının tanınmasında ve savunulmasında Kürdistan Kadınlar Birliği’nin rolünün açıkça görüldüğünü belirtti.

Başkan Barzani, Kürdistan Kadınlar Birliği’nin kuruluşunun 71. yıl dönümü dolayısıyla Kürdistan Kadınlar Birliği sekreteri ve sekreterlik bürosu üyelerine kutlama mesaj gönderdi.

Kürdistan Kadınlar Birliği, 11 Aralık 1952 tarihinde Süleymaniye’de kadınların Eylül Devrimi’ne katılımları ile siyasi ve sosyal alandaki yeteneklerini bir araya getirmek ve organize etmek amacıyla kuruldu.

“Kürdistan Kadınlar Birliği’nin kuruluşunun 71. yıl dönümü vesilesiyle sizlere, mücadele örgütünüzün tüm üyelerine ve tüm Kürdistan kadınlarına en içten tebriklerimi sunuyorum.” diyen Mesud Barzani, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Kürdistan Kadınlar Birliği, Kürdistan’daki kadınların siyasi hayata katılımı ile eğitime başlamalarında zengin ve benzeri görülmemiş bir deneyim olmuştur. Halkımızın mücadelesinde, kadın haklarının tanınmasında ve savunulmasındaki rolü ortadadır.”

Kürdistan Kadınlar Birliği’nin Kürdistan’daki tüm kadınlar için ulusal ve mesleki farkındalık kaynağı olması yönünde her zaman bir beklenti olduğunu kaydeden Başkan Barzani, “Ailede, işyerinde, siyasi arenada ve toplumun diğer alanlarında kadın haklarının korunması için çalışmalar yapması bekleniyor.” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler