Ünlü oyuncu Mel Gibson’dan Türkiye ve Azerbaycan’a ağır konuştu

Ünlü oyuncu Mel Gibson'dan Türkiye ve Azerbaycan'a ağır suçlama

Azerbaycan’ın, Karabağ’da düzenlediği operasyonu “soykırım” olarak nitelendiren dünyaca ünlü Mel Gibson, Azerbaycan ve Türkiye’ye ağır sözler sarf etti.

Amerikalı oyuncu, yönetmen ve yapımcı Mel Gibson, Azerbaycan ordusunun Karabağ’daki operasyonu ve buradaki Ermeni nüfusunun Ermenistan’a göç etmesine dair görüntülü bir mesaj paylaştı.

Ermenihaber’in aktardığına göre Gibson şunları söyledi:

“Tarih trajik bir şekilde tekerrür ediyor. Gelişmekte olan modern soykırıma tanık oluyoruz.

Medya bu konuya sessiz kalıyor. Yüzyıllardır inançlarından dolayı zulme uğrayan Ermeni halkı bir kez daha etnik temizliğe maruz kalıyor.

Pek çok Ermeni, Azerbaycan ve Türkiye’nin elinde tarif edilemez dehşetler yaşıyor: can kaybı, zorla yerinden edilme, açlık ve tecrit.

Onlar, nesiller boyunca ev dedikleri toprakların derinliklerine uzanan kökleri olan aynı Ermenilerdir.

Uluslararası toplumdan ve tüm ülkelerden Dağlık Karabağ’daki Ermeni nüfusa yardım eli uzatmak, onlara koruma önermek ve güvenli bir şekilde taşınmaları amacıyla insani koridorlar oluşturmak için acil adımlar atmayı rica ediyorum.”

Ünlü oyuncunun sözleri sosyal medyada kısa sürede gündem olurken Ankara ve Bakü cephesinden şu ana kadar resmi bir yanıt gelmedi.

Mel Gibson, Azerbaycan ile Ermenistan arasında 2020’de Karabağ’da yaşanan çatışmalar sırasında da Erivan yönetimine destek açıklamaları yapmıştı.

Diğer Haberler