Kürt Diaspora Merkezi: Kerkük Kürdistan’ın kalbidir

Kürt Diaspora Merkezi: Kerkük Kürdistan’ın kalbidir

Kürt Diaspora Merkezi (KDC) Kerkük’te Kürtlere yönelik hak ihlallerini kınadı. KDC söz konusu olayları protesto etmek için 5 Eylül’de düzenlenecek gösteriye katılım çağrısında bulundu.

Kürt Diaspora Merkezi yayınladığı açıklamada Irak Heşdi Şabi güçleri eliyle Kerkük’te Kürtlere karşı “kirli bir politika”nın yürütüldüğü belirtilerek “Kürtler her gün öldürülüyor, yaralanıyor ve evleri yıkılıyor” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Düşmanlarımız şunu iyi bilmelidir ki, bu topraklar binlerce Peşmergenin kanıyla sulanmıştır ve artık Arapların olamaz. Büyük Barzani’nin de dediği gibi ‘Kerkük Kürdistan’ın kalbidir’. Her Kürdün üzerine düşen bu kalbi korumaktır.

Kürt Diaspora Merkezi olarak, şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa, ailelerine de sabır diliyoruz.

Gün gayret, direniş ve biri birimize destek günüdür. Kürtlerin dünyanın her yerinde seslerini yükseltmeleri gerekiyor. Kardeşlerimize destek olmak için harekete geçmeliyiz. Gün ülkemize sahip çıkma günüdür.

Kerkük Kürdistan’ın kalbidir. Yaşasın Kürt ve Kürdistan.”

Kürt Diaspora Merkezi  Kerkük’te Kürtlere yönelik ihlalleri protesto etmek amacıyla 5 Eylül’de Irak Büyükelçiliği önünde bir eylem düzenleyeceğini duyurdu.

Diaspora eylemin saat 13.30 ile 17.00 arası  Elvaston Pl, South Kensington London SW7 5QH 3  adresinde düzenleneceğini belirterek Kürtleri ve dostlarını eyleme katılma çağrısı yaptı.

Diğer Haberler