Vali Tatar Şeladize’de konuştu: PKK Peşmerge’ye yiğitlik taslıyor, Türk ordusunu görünce yerini bırakıp kaçıyor

Vali Tatar Şeladize'de konuştu: PKK Peşmerge'ye yiğitlik taslıyor, Türk ordusunu görünce yerini bırakıp kaçıyor

Duhok Valisi Tatar, Duhok’un Amediye ilçesine bağlı Şeladize nahiyesinde medya mensuplarına yaptığı açıklamada, PKK’nin bölgedeki varlığını eleştirdi. PKK’nin Peşmerge’ye karşı yiğitlik tasladığını ama Türk ordusunu görünce kaçtığını söyledi.

PKK’nin Kürdistan halkının bölgesine hizmet götürülmesini engellediğini söyleyen Tatar, “Birçok projeyi ve yol yapım çalışmalarını PKK’nin varlığı nedeniyle durdurduk. PKK bu bölgenin gelişmesini istemiyor.” dedi.

Kürdistan halkı PKK nedeniyle köylerine gidemediğini kaydeden Tatar, “PKK bu bölgelerin gelişmesini istemiyor. Bölge halkımız köylerine gidemiyor. Ben de buralıyım ve köyümüze gidemiyoruz.” diye konuştu.

Tatar, sözlerine şöyle devam etti:

“Enfal katliamında da köylerimizden mahrum kalmıştık. Şimdi burada halk hizmetlerin gelmemesinden bunalmış durumda. Kim köyünün 40-50 yıl (PKK tarafından) konuşlanmış kabul eder?

Burada insanlar tarlasının kardeşi tarafından bile alınmasını kabul etmediği için cinayet işliyor. Bölgemiz haksızlığa uğramış durumda. Burada doğan çocuklar köylerini henüz görmüş değil.”

Tatar, Zaho’dan Erbil‘in Halifan bölgesine kadar giden bir yol projesi bulunduğunu belirterek, “Ancak PKK’liler yolu kesti ve engel oldular. Bölgeye hizmet götürülmesini engelliyorlar.” ifadelerini kullandı.

Ali Tatar ayrıca “Peşmegre bir yere gidince hemen saldırıyorlar, yiğitlik taslıyorlar ama Türk ordusu gelince bırakıp kaçıyorlar” dedi.

Diğer Haberler