Başkan Barzani: KDP Kürdistan halkının temel umudu dur

Başkan Barzani: KDP Kürdistan halkının temel umudu dur

KDP’nin, Kürdistan halkının temel umudu olduğunu söyleyen Başkan Barzani, KDP’nin Kürdistan halkının haklarının savunucusu olması gerektiğini vurguladı.

Başkan Mesud Barzani bugün, Selahaddin’de Kürdistan Demokrat Partisi’nin (KDP) Kürdistan Parlamentosu Fraksiyonu üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıyla ilgili Başkan Barzani’nin Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, Başkan Barzani yaptığı konuşmada KDP Fraksiyonu’nun emek ve rolünü takdir ederek, geride kalan yasama döneminde görevlerini layıkıyla yerine getirdiklerini söyledi.

Başkan Barzani görev süresi dolan parlamenterlerden, farklı alanlarda Kürdistan’a ve KDP’ye hizmet etmeye devam etmelerini istedi.

Konuşmasında KDP’nin Kürdistan halkının temel umudu olduğunu vurgulayan Başkan Barzani, KDP’nin Kürdistan halkının çıkarlarının,  Kürdistani kültür ve toplumsal değerlerin savunucusu olması gerektiğini ifade etti.

Kürdistan’ın ve bölgenin siyasi durumuna da değinen Başkan Barzani, Kürdistan Bölgesi ile federal hükümet ilişkileriyle ilgili de görüşlerini aktardı.

Diğer Haberler