Murat Gezici: Muharrem İnce bir kaç hafta sonra daylıktan çekilecek

Murat Gezici: Muharrem İnce bir kaç hafta sonra daylıktan çekilecek

Gezici Araştırma Şirketi’nin sahibi Murat Gezici, 14 Mayıs seçimlerine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gezici, “Muharrem Bey önümüzdeki süreçte birkaç hafta sonra adaylıktan çekilmek isteyecektir. Yani Kemal Bey’i destekleyeceğini ifade edebilir” dedi.

Kamuoyu araştırmacısı Murat Gezici, katıldığı CNN Türk canlı yayınında, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yapılan anket sonuçlarını değerlendiren Gezici, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye olan desteğin giderek azaldığını ve İnce’nin Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilebileceğini öne sürdü.

Murat Gezici şunları kaydetti:

“Muharrem Bey önümüzdeki süreçte birkaç hafta sonra adaylıktan çekilmek isteyecektir. Yani Kemal Bey’i destekleyeceğini ifade edebilir. İlk turda çekilebileceğini düşünüyorum. Çünkü Muharrem Bey’e önceki destek yok. Sadece iktidar medyası tarafından bir destek var. 2018’de Muharrem Bey’le ilgili köşelerinde bir kez bile yazı yazmayanlar, günde 10 kez bahseder hale geldi şimdi.”

Diğer Haberler