İyi Partili Çıray: “Erdoğan’ın Diyarbakır ziyareti, Öcalan’la görüşüldüğünün delili”

İyi Partili Çıray:"Erdoğan’ın Diyarbakır ziyareti, Öcalan’la görüşüldüğünün delili"

İyi Partili Aytun Çıray yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretinin Abdullah Öcalan ile görüşüldüğünün delili olduğunu AK Parti’nin yeni bir çözüm süreci peşinde olduğunu söyledi.

Halk TV’de yayımlanan ‘Sansürsüz’ programında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çıray, şunları söyledi:

“İktidar medyası ve iktidar İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinden bu yana Millet İttifakı’nı dağıtmak için tüm stratejileri kullandı. Hatta terörist başı Abdullah Öcalan dahil. Bakın Sayın Cumhurbaşkanı’nın Diyarbakır ziyareti Abdullah Öcalan ile görüşüldüğünün delilidir. Bize gelen bilgiler bu yöndedir. Siyasi iktidar sözde bir çözüm projesi ile vatandaşı kandırmak adına ortaya koymaya çalışıyor ama yine duyumlarımızı göre ‘Artık beni dinlemiyorlar, siz gidin biraz halkı ikna edin demiş terörist başı… Ondan sonra gelin konuşalım’ demiş diye önemli duyumlara sahibiz.

Bu duyumları önemli bulmasaydım burada söylemeyeceğimi yıllardır beni bürokrasiden ve siyasetten tanıyan birileri olarak takdir edersiniz. Dolayısıyla yeni bir çözüm süreci peşindeler. Bu konuda da Abdullah Öcalan’la problemleri yok. Ancak Güneydoğu’da yaşayan yurttaşlarımızla problemleri var. Bugün Güneydoğu’da politize olmuş seçmene kim gider ‘Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy ver’ derse asla onları dinlemeyecekler.”

Diğer Haberler