Demirtaş: Türk milliyetçileri vatanı satıyor

Demirtaş: Türk milliyetçileri vatanı satıyor

HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye’nin kötü yönetildiğini belirterek “Sadece tek bir çıkış yolu var, o da erken seçim” dedi.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabı üzerinden paylaşımlarda bulundu.

Hükümetin TL’nin değerini kasıtlı olarak düşürdüğünü savunan Demirtaş, Türkiye’nin yoksul olmadığını belirterek seçim çağrısında bulundu.

Demirtaş’ın paylaşımları şöyle:

“1- Ülkenin yer altı ve yer üstü zenginliklerini; işçilerin, çiftçilerin alın terini yabancılar bedava alabilsinler diye, Hükümet TL’nin değerini bilerek düşürüyor.

Amaçları ülkeye biraz döviz girmesini sağlamak. Bunun adı vatanı satmaktır ve bunu Türk milliyetçileri yapıyor.

2- Öte yandan milyonlarca vatandaş ucuz ekmek kuyruklarında saatlerce bekleyecek kadar yoksulluk içinde. Oysa asgari ücret alan bir Almanya vatandaşı, istese bir halk ekmek büfesini komple satın alabilir.

3- Türkiye toplumu bu durumu hak edecek ne yapmış olabilir, son seçimde çoğunlukla yanlış kişiye oy vermenin dışında? Ne yazık ki halkın durumu çok kötü ve yoksulluk, her geçen gün sefalete dönüşüyor. Sadece tek bir çıkış yolu var, o da erken seçim.

4- Türkiye yoksul bir ülke değil. Sadece, çok kötü yönetiliyor. Neyse ki gidişatı düzeltmek elinizde.

Yapacağınız en acil şey seçim istemek ve ülkeyi satanlara derslerini sandıkta vermek. Sonrasında, işlerin ne kadar hızlı düzeldiğini görünce çok şaşıracaksınız. #SeçimHemenŞimdi”

Diğer Haberler