ABD’de aşı karşıtı 34 yaşındaki Stephen Harmon koronadan öldü

ABD'de aşı karşıtı 34 yaşındaki Stephen Harmon koronadan öldü

ABD’de aşı karşıtı paylaşımlarda bulunan ve hükümetin evlere giderek aşı yapmasını eleştiren 34 yaşındaki Stephen Harmon korona virüsünden öldü.

Los Angeles kentine yaşayan Stephen Harmon, Twitter ve Instagram hesaplarından yaptığı aşı karşıtı paylaşımlarla dikkat çekiyordu.

 Harmon geçen ay paylaştığı bir mesajda “99 tane sorunum var ama aşı bunlardan biri değil” demiş, bir diğerinde ise Joe Biden yönetiminin kapı kapı dolaşarak aşı yapma politikasını Yehova Şahitleri’ne benzetmişti.

‘Aptal solunum cihazı değil Tanrı iyileştirir’ demişti

Virüse yakalandıktan sonra tedavi sürecini de Instagram’dan fotoğraflarla paylaşan Harmon, ölümünden üç gün önceki mesajında “Eğer aptal solunum cihazınız yerine beni Tanrı’nın iyileştireceğine inancınız yoksa, o zaman benim yoğun bakım odamdan gidin. Burada korkuya veya inançsızlığa yer yok!” demişti.

Harmon daha sonra zatürreye yakalandığını ve oksijen seviyelerinin düştüğünü, entübe olma kararını kendisinin vermek istediğini duyurmuştu. Çarşamba günü attığı son mesajında da, “Ne zaman uyanacağımı bilmiyorum, lütfen dua edin” demişti.

Diğer Haberler