Cıwanen Şoreşger’den tehlikeli oyun : ENK’nin Kobani bürosuna bombalı saldırı yapıldı

Tewgera Cıwanen Şoreşger'den kontra eylemi: ENKS bürosuna bombalı saldırı

ENKS’nin Kobanê’deki ofisine bir grup tarafından ateş açıldı ve bomba atıldı. Daha öncede ENKS’nin bürolarına dönük saldırı olmuştu. Saldırıları Rojava’da PKK’li kadrolar tarafından yönetilen  Cıwanen Şoreşger ( Devrimci Gençlik)  tarafından yapılıyor.  Medya da her ne kadar kimliği belirsiz kişiler densede Tewgera Cıwanen Şorgerger’in bir kontra örgüt gibi Rojava’da ki sistemin kirli işlerini yaptığı adam kaçırma, tehdit vb işlerde kullanıldığı daha önce ispatanmıştı. Cıwanen Şoreşger adlı örgüt merkezi Kandil’de bulanan “Komelen Cıwanen Şoreşger” adlı örgütün Rojava’da ki kolu tarafından yönlendiriliyor. Cıwanen Şoreşger Rojava yönetimine değil direk olarak Cemil Bayık’a bağlı bir örgüt.

Saldırı hakkında K24’de konuşan ENKS bünyesindeki Kürdistan Demokrat Birlik Partisi Politbüro üyesi Şukrî Şahîn Ehmed, sabah saatlerinde silahlı bir grubun Kobanê’deki ENKS ofisine saldırdığını, saldırıda ofise silahla ateş açıldığını ve 2 el bombasının atıldığını söyledi. Ehmed, saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmadığını ancak maddi hasar oluştuğunu kaydetti.

Şukrî Şahîn Ehmed,, yapılan saldırının Rojava’da devam eden ENKS ile PYNK arasındaki Kürt diyaloğunu hedef aldığını ifade ederek, “Kim ne yaparsa yapsın, Kürt birliği başarılı olacak ve biz bu yoldan asla geri adım atmayacağız. Milletimizin ve Suriye Kürdistanı’nın çıkarları için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

13-15 Ocak’ta da ENKS’nin Dirbêsiyê ve Amude’deki ofislerine saldırılar düzenlenmiş, Kürdistan bayrağı yakılmıştı.

Diğer Haberler