Trump’tan onaylanan seçim yorumu: ABD Başkanlık tarihindeki en iyi birinici dönem bitti ama bu ABD’yi en büyük yapmamız için bir başlangıç

Trump'tan onaylanan seçim yorumu: ABD Başkanlık tarihindeki en iyi birinici dönem bitti ama bu ABD'yi en büyük yapmamız için bir başlangıç

 ABD’de 3 Kasım’da yapılan başkanlık seçimlerinde belirlenen Seçiciler Kurulu oylarının sayıldığı Kongre oturumunda, Demokrat Joe Biden lehine seçim sonuçları resmen tescillenmesinin ardından açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, seçim sonuçlarına hâlâ katılmadığını ama ’20 Ocak’ta düzenli bir geçiş olacağını’ söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, destekçilerinin baskın düzenleyerek engellemeye çalıştığı Kongre oturumunda Joe Biden’ın başkanlığının tescillenmesi sonrası açıklama yaptı.

Sosyal medya hesapları ‘şiddeti teşvik ettiği’ için askıya alınan Trump, yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Seçim sonuçlarına hiçbir şekilde katılmasam ve gerçekler beni doğrulasa da, 20 Ocak’ta düzenli bir geçiş olacak. Sadece yasal oyların sayılması mücadelemizi devam ettireceğimizi hep söyledim. Bu durum başkanlık tarihindeki en iyi birinci dönemin sonunu temsil erse de Amerika’yı yeniden büyük yapma mücadelemiz için sadece başlangıç”

Trump ayrıca ‘başkanlık tarihindeki en iyi birinci dönemin sonunu temsil ettiğini’ savundu.

Diğer Haberler