Erdoğan yine Rojava’yı tehdit etti: Türkiye’nin gücü teröristleri Suriye’den temizleye yeterlidir

Erdoğan yine Rojava'yı tehdit etti: Türkiye'nin gücü teröristleri Suriye'den temizleye yeterlidir HSD, TSK operasyon, İdlib, Rusya

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan TBMM’deki grup toplantısında, Rojava Kürdistanı’na operasyon sinyali verdi.

Erdoğan Suriye’yle ilgili, “Bize verilen sözler tutularak buralardaki tüm teröristler belirlediğimiz hattın dışına çıkartılmazsa, ihtiyaç duyduğumuz her an harekete geçmek için meşru sebebe sahip olduğumuzu tekrarlıyorum” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

“Suriye topraklarına çöreklenen ama IŞİD ile bizim kadar mücadelesi olmayan kişiler artık bu orta oyununu bir kenara bırakmalıdır. Türkiye’nin gücü, gerekiyorsa, Suriye’yi tüm terör örgütlerinden temizlemeye yeterlidir” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Bize verilen sözler tutularak buralardaki tüm teröristler belirlediğimiz hattın dışına çıkartılmazsa, ihtiyaç duyduğumuz her an harekete geçmek için meşru sebebe sahip olduğumuzu tekrarlıyorum. IŞİD ile gerçek anlamda sadece Türkiye mücadele etmektedir. Rusya’nın İdlib bölgesindeki Suriye Milli Ordusu güçlerinin eğitim merkezine yönelik saldırısı bölgede kalıcı barış ve huzurun istenmediğinin işaretidir.”

Diğer Haberler