Cemal Kaşıkçı’nın ailesi: Katilleri affettik!

Cemal Kaşıkçı'nın ailesi: Katilleri affettik!

Suudi Arabistan vatandaşı olan gazeteci Cemal Kaşıkçı,  evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018’de ülkesinin İstanbul’daki başkonsolosluğuna gitmişti.

Ancak o günden sonra kendisinden bir daha haber alınamamış, sonra da öldürüldüğü ortaya çıkmasına rağmen cesedi bulunamamıştı

Amerikan Washington Post gazetesi, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA), Kaşıkçı cinayetinin emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın verdiği sonucuna ulaştığını yazmıştı.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiserliği tarafından açıklanan raporda da, Suudi Arabistan devleti, Kaşıkçı’yı kasten ve taammüden öldürmekten sorumlu tutulmuştu.

Aradan geçen sürede çok sayıda protesto, kritik istifalar ve olaya karışanlarla ilgili idam kararı alınması gibi önemli gelişmeler yaşansa da Kaşıkçı’nın cesedinin nerede olduğu sorusuna hala yanıt bulamadı.

Aradan geçen 2 yıldan sonra Cemal Kaşıkçı’nın oğlu Salah Kaşıkçı, Suudi Arabistan’da birlikte yaşadığı ailesi adına sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından babalarının katillerini Allah’ın rızasını kazanmak üzere affettiklerini açıkladı.

Salah, açıklamasında, “Bir kötülüğün karşılığı ona denk bir davranıştır ama kim bağışlar, düzeltme yolunu tutarsa onun mükâfatını Allah verir. Hiç şüphe yok ki O haksızlık edenleri sevmez” mealindeki Şura süresinden bir ayete yer verdi.

Diğer Haberler