PKK-TSK çatışmasının bedelini halk ödüyor: PKK’nin canlı kalkan olarak  kullandığı kilise uçaklar tarafından vuruldu

PKK-TSK çatışmasının bedelini halk ödüyor: PKK’nin canlı kalkan olarak  kullandığı kilise uçaklar tarafından vuruldu

PKK ve TSK arasındaki çatışmada bölge halkı büyük z arar görmeye devam ediyor. Her iki tarafta halkı gözetmeden köyleri, bağ ve bahçeleri, cami ve kiliseleri savaş alanına çeviriyor. Son olarak dön Metina bölgesindeki bir kilise hedeflendi.

TSK ve PKK’nin Behdinan hattındaki danışıklı dövüşünde son günlerde bir ivme görülüyor. PKK’nin elinde tuttuğu ve yıllardır kullandığı yollar, köy çevreleri vb bir bir TSK’ya bırakılıyor.  Bu durumdan da en çok halk zarar görüyor.
Dün Miska köyü çevresinde bulunan PKK’lilerin İHA’ların gelmesi ile kiliseye doğru gitmesi ile köyde bulunan Kilise de hedef oldu. Türk savaş uçakları Hristiyan inancına sahip Asurilerin yaşadığı Miska köyünü hedefledi.

Dergele; Baze ve Miska köyü çevresinde üslenen PKK’liler bir anlamda halkı canlı kalkan olarak kullanıyor, TSK’ya hiçbir mermi sıkmıyorlar fakat görüntü verip köylülerin ve arazinin Türk devleti tarafından hedeflenmesine yol açıyorlar.

PKK köy bahçelerinde, köy evlerinde halkla birazda ticari ilişki geliştirerek kalıyor, evleri kullanıyor, halk biraz maddi çıkarlar birazda başka çaresi olmadığı için PKK’nin varlığına sesini çıkarmıyor veya çıkaramıyor. Sonuç olarak ise zarar gören halk ve Kürdistan Bölgesi hükümeti oluyor.

Diğer Haberler