Türk devleti Balekayti’deki PKK noktası bulunan Şêx Mansur dağını bombaladı, PKK medyası haberi “Erbil bombalandı” diye verdi  

Türk devleti Balekayti’deki PKK noktası bulunan Şêx Mansur dağını bombaladı, PKK medyası haberi"Erbil bombalandı" diye verdi  

Türk devleti Kandil dağının bir uzantısı olan Şêx Mensur Dağı’nı bombaladı.

TSK ve PKK’ninr Güney Kürdistan’ı savaş alanına çevirme siyaseti devam ediyor. Bu günde yine sivillerin koyunlarını otlattığı bir alan savaş uçakları tarafından vuruldu.

Balekayeti bölgesinde bulunan Şex Mansur dağı bu gün bombalandı. Bombalan dağın yamacında PKK’nin bir askeri birliği, zirvesinde ise tepeci denen irtibat birinin olduğu belirtildi. Bölge’de bulunan köylüler bombalanan yerin PKK’nin bir kampı olduğunu ve PKK’nin uzun zamandır o çevrede  alanda bulunduğunu ve yamaçlara halkın girişini yasakladığını belirtiyorlar. Şu ana değin bombalanan bölgede can kaybı olup olmadığı öğrenilemedi.

PKK ve TSK savaşı Güney Kürdistan  halkı ve doğasına zarar veriyor. Kuzey Kürdistan’da hiçbir savaş olmazken PKK, Türk ordusuna Güney Kürdistan topraklarını tahrip etme zemini veriyor. Son olarak son iki gün içinde Binarê Qendîl’in Silê köyü, Enzê köyü yakınındaki Berî Qopan ormanlık alanını ve Metina Dağı’nı bombaladı. Her iki bölgede de bombalama nedeniyle başlayan orman yangınları 24 saati aşkın bir süre boyunca kontrol altına alınamadı.

PKK medyası ise çatışmaları manipüle ederek veriyor. Son olarak Şex Mansur dağındaki bombalamayı da “TSK Hewler’i bombaladı” diye vererek konuyu manipüle etmeye çalıştı. Tüm bu manipolasyona rağmen Güney Kürdistan halkı “neden savaş Kuzey de değil de Güney’de veriliyor, PKK neden Türk ordusunu Güney Kürdistan’a çekiyor” sorularını sormaya devam ediyor.

Diğer Haberler