Türkiye spor kulüplerini sevindirecek adım attı, halk ise tedirgin

Türkiye spor kulüplerini sevindirecek adım attı, halk ise tedirgin

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ertelenen futbol, voleybol, basketbol ve hentbol karşılaşmalarının yapılacağı stadyum ve spor salonları ile faaliyetleri durdurulan spor tesisleri içerisinde bulunan ve gelirini yalnızca bu karşılanmalardan, organizasyona katılanlardan ve seyircilerden elde eden ticari ünitelerden kira bedeli alınmayacağını duyurdu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 81 il müdürlüğüne bir genelge gönderdi. Bakan Kasapoğlu, yayınladığı genelgede coronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle etkilenen kiracılardan, faaliyete başlayacakları tarihe kadar kira bedeli alınmamasını istedi.

Bakan Kasapoğlu’nun 81 il müdürlüğüne gönderdiği genelgede, bakanlıkça kiraya verilmiş olan taşınmazlardan;  İçişleri Bakanlığı tarafından geçici süre ile faaliyet gösteremeyeceği belirtilen, kafeterya, yüzme havuzu, spor merkezi gibi ticari ünitelerin 16 Mart tarihinden, faaliyete başlayacakları tarihe kadar geçen sürede kira bedeli alınmayacağı, kira sürelerine mücbir sebeple kullanamadıkları gün kadar ekleme yapılacağı dile getirildi.

Devlet yetkilileri yaptıkları açıklamalarda halka kendi OHAL’inizi ilan edin dese de günlük olarak çalışmak zorunda olan, sigortasız, yevmiyeli milyonlarca insan var. Bu nedenle insanlar ciddi bir gelecek kaygısı yaşıyor.

Türkiye devleti gittikçe artan Coronavirüs tehditine rağmen şu ana değin virüsü engelleyecek sokağa çıkma yasağı gibi adımlar da atılmış değil. 65 yaş üstü için alınan tedbirlerde virüs engellemeye karşı büyük bir önlem olarak görülmüyor. Çünkü bu insanların da büyük bölümü dışarda çalışmak zorunda olan daha genç aile bireyleri ile beraber yaşıyorlar.

Diğer Haberler